Arduino ile Akıllı Evler Tanıtımı

6,310 total views, 6 views today

7 Comments

Tuncay Öztop

about 3 sene ago

merhabalar hocam kolay gelsin ben bilgisayar mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim de bitirme tezimi uzaktan kontrollü akıllı sera sistemi olarak yapmayı düşünüyorum, bir nevi akıllı ev sistemi gibi bişey. Arduino mu kullanmalıyım yoksa raspberry pi mı ? ben bir de ortama kamera dahil etmek istiyorum. bu mümkün müdür ?

Cevapla

Gani

about 3 sene ago

Merhabalar, Kamera olayina kadar arduino'da raspberry pi'da isini gorecektir. Fakat raspberry kameralari direk kullanabilirken arduino'yu shield ile desteklemek gerekiyor. Maliyetleri pek onemli degilse tabi ki raspberry kat be kat daha performansli olacaktir.

Cevapla

murat

about 2 sene ago

merhaba arduino ve ethernet shield ile nasıl veri alıp gönderebilirim biraz daha detaylı açıklar mısınız? yani server tarafında bunu nasıl karşılayacağım. Kullanıcılar ve birden fazla parametreyi nasıl gönderip alabilirim? Sizin smart home projeniz gibi düşünürsek?

Cevapla

Gani

about 2 sene ago

Merhabalar, Projenin temelinde Mosquitto MQTT Broker kullanarak veri transferlerini gerceklestirmistim. Uzun zaman oldu fakat ethernet ile ilgili detayli ornekleri bu adresten bulabilirsiniz. http://www.instructables.com/id/Arduino-Ethernet-Shield-Tutorial/

Cevapla

Selcuk

about 2 sene ago

sa! hocam, bu projeyi gelistirmek istiyorum sizin icinde sakincasi yok ise calisir durumda kodlari paylasabilir misiniz?

Cevapla

Gani

about 2 sene ago

A.S. Konu ile ilgili bir mail gonderdim. Kolay gelsin

Cevapla

yahya kılıçaslan

about 12 ay ago

projenizi paylasabilirmisiniz hocam?

Cevapla

Leave a Comment

Ulaşım için: Facebook: /ganigani Twitter: @abdulgani_demir


*

%d blogcu bunu beğendi: