MVC ile JQuery Fengyuanchen Cropper Kullanımı

MVC ile JQuery Fengyuanchen Cropper Kullanımı

Merhabalar,
Hemen hemen tüm projelerimizde resim işlemleriyle karşılaşıyoruz ve bazı projelerde ise (örn: haber sitelerinde aynı resim farklı ölçülerde kullanmak gerekebilir) irili ufaklı resimler gerekebiliyor.

Gerek trafik gerekse sistemin hızlı işlemesi için küçük resimlerin gerektiği yerlere büyük resimleri sıkıştırmak pek mantıklı olmadığı için adım adım kesme işlemleri gerekebiliyor.
Şu anki örneğimizde bir resim, birden fazla ölçü bulunuyor ve “Kes ve Kaydet” isleminde resmi kaydediyoruz ve bir sonraki etaba otomatik olarak geçiriyoruz.
Çok fazla konuşmadan ve kodlara hiç girmeden örnek projeyi indirebilirsiniz.

Kodları indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Başarılar…

1,123 total views, 1 views today

2 Comments

Mehmet

about 2 sene ago

Merhaba, Öncelikle yazınız için teşekkürler. Bu uygulamayı bir projemde kullanıyorum fakat bana 96dpi çözünürlüğünde download imkanı veriyor. Ne yazık ki bunu artırmayı denediğimde bir sonuç alamadım. Elimdeki fotoğraf 300dpi ama onuda 96dpi düşürüyor. Bu konuda yardımcı olma şansınız var mı? Şimdiden teşekkürler.

Cevapla

Gani

about 2 sene ago

Merhabalar, Asagidaki gibi bir kod parcasi sanirim isinizi gorecektir. Ilgili yere uyarladiginizda cozulecegini umuyorum. Eger yeterli gelmez ise bu link isinizi cozer sanirim. using (Bitmap bitmap = (Bitmap)Image.FromFile("file.jpg")) { using (Bitmap newBitmap = new Bitmap(bitmap)) { newBitmap.SetResolution(300, 300); newBitmap.Save("file300.jpg", ImageFormat.Jpeg); } }

Cevapla

Leave a Comment

Ulaşım için: Facebook: /ganigani Twitter: @abdulgani_demir


*

%d blogcu bunu beğendi: